< Atgal
ESU VIENA IŠ JŪSŲ

VISAS JĖGAS ATIDUODU DARBUI

Apie Rasą Petrauskienę Klaipėdos rajono gyventojams pasakoti nereikia – ilgametė politikė daugeliui pažįstama kaip aktyvi visuomenės veikėja, nuolat ginanti gyventojų interesus tiek politikoje, tiek bendruomenėse.

Tačiau rinkimai į LR Seimą, kuriuose R. Petrauskenė pelnė daugiausiai rinkėjų balsų ir pateko į antrąjį turą, greičiausiai taps istoriniai Klaipėdos rajonui. Tokios šmeižikiškos ir provokuojančios kampanijos mūsų krašte dar nėra buvę. Politikės oponentas viena po kitos platina provokuojančias žinutes ir tam pasitelkia milžiniškas pajėgas. Rinkėjus tarsi bandoma priversti pamiršti, kad lygiai prieš pusę metų tiesioginiuose Klaipėdos rajono mero rinkimuose būtent Rasai žmonės atidavė net 41 proc. balsų – ji tapo antra mylimiausia rajono politike. Kokia rinkimų kaina moteriai? Apie tai – atviras interviu su R. Petrauskiene.

- Rasa, kaip vertinate prieš Jus nukreiptą rinkiminę kampaniją LR Seimo rinkimuose?

- Vertinu dvejopai. Viena vertus, tai rodo, kad oponentas Kristupas Krivickas mane laiko rimta konkurente ir meta visas pajėgas rinkimų dvikovai, kuri prie balsadėžių įvyks jau rugsėjo 22 d. Antra vertus man yra neramu. Anksčiau šį žmogų buvau mačiusi tik per televiziją ir, nemeluosiu, jo retorika TV ekrane manęs niekada nežavėjo. Galbūt dėl to, kad esu prieš piktas tiesos paieškas ir valdžios koneveikimą. Tokios laidos skirtos visuomenei kiršinti. Šis žmogus savo televizinę retoriką dabar puikiai skleidžia ir savo rinkiminėje kampanijoje Klaipėdos rajono žmonėms. Gera iškalba iš tikro transliuoja pyktį ir nepagrįstus kaltinimus. Jeigu mūsų rinkėjus galima nupirkti šmeižikiškomis kalbomis, vadinasi mūsų šalyje demokratija niekur nėra pažengusi. 

- Kokia skleidžiama informacija neatitinka tikrovės?

Neketinu teisintis dėl man primetamų klišių. Esu 43 metų aukštąjį išsilavinimą įgijusi ir politinę karjerą padariusi moteris. Priklausau partijai, kuri šiai dienai turi vis augantį politinį visuomenės pasitikėjimą ir tuo didžiuojuosi. Gyvenu įprastą gyvenimą Klaipėdos rajono Smilgynų kaime ir labai gerbiu savo vyrą, kuris sunkiu darbu savo šeimai garantuoja skalsią rytdieną. Prie jos prisidedu ir pati, nes dar būdama jauna tinkamu laiku investavau į verslą, kuris šiandien irgi klesti. O šiandien dirbu rajono savivaldybėje ir tuo didžiuojuosi.

- Koks Jūsų – moters, mamos, politikės – tikrasis portretas?

- Pastarieji keletas metų yra skirti politikai. Esu žmogus, kuris darbui atiduoda visas jėgas ir esu dėkinga, kad politiniame kelyje turiu iš ko mokytis. Turiu omyje ir gerus, ir blogus pavyzdžius. Man būnant rajono tarybos nare vyko politiniai perversmai, aktyviai kovojau už rajono gyventojų, švietimo bendruomenės, kultūros žmonių, taip pat jaunimo interesus. Tai man teikia pasitenkinimą kiekviena diena – politika yra įdomi.

Neketinu rašyti, kaip aš myliu savo šeimą ir publikuoti mūsų nuotraukų pajūriuose. Aš neturiu penkių vaikų – man tiek likimas nedavė. Turiu dvi nuostabias jau mane praaugusias dukras. Ačiū Dievui – sveiką šeimą, tėvus. Vyras mane besąlygiškai palaiko jau 22 metus ir šalia jo visada jaučiuosi gražiausia, nepalaužiama.

- Žmonės Jus puikiai pažįsta kai bendruomenės pirmininkę. Tad ir į rinkimus einate akcentuodama, kad Su kaimyne – paprasčiau”. Kodėl paprasčiau?

- Bendruomenę „Smilgynai ir kaimynai” įkūrėme prieš kelioliką metų. Tai, ką per tiek laiko sugebėjome nuveikti pavadinčiau vienu žodžiu – nuostabu. Bendruomenės branduolys – aktyviausi kaimynai – išliko toks pats šeimyniškas, gelbstintis bėdoje, kartu švenčiantis esant progai ir niekada neatsisakantis įšokti į “kaliošus” per kaimišką talką ar bulviakasį. Būtent taip kaimyniškai mūsų kaime įrengėme bendruomenės namus, puoselėjome amatus, gražinome aplinką ir tebedarome tai iki šiol. Bendravimas, sutarimas, draugiškas nusiteikimas gali nuversti kalnus. Ir tai įrodžiau būtent šioje bendruomenėje. Taip dirbti esu nusiteikusi ir Seime – ginti savo rajono interesus. Tik šį kartą valstybės lygmeniu.

- Kodėl savas žmogus Seime – vertingesnis?

- Todėl, kad rajono situaciją išmano pats. Man neriekia penkių informatorių, aš pažįstu kiekvieną rajono gyvenvietę ir jos aktyvistus, esu įsigilinusi į rajono biudžeto planus, jų spragas, finansavimo trūkumą. Seimo narys turi tiesioginę įtaką ginant rajono interesus Vilniuje. Šiai dienai mes matome, kad vilniečiai pasiekė didžiulį atotrūkį tarp sostinės ir regionų. Net Klaipėdą ir rajoną kamuojanti smarvė juos pasiekia tik per televizijos žinias. Esu kandidatė, kuri gins tikrąją regionų problematiką. Ar Jūs manote, kad mano oponentui K. Krivickui bus įdomios mūsų neasfaltuotos gyvenvietės, smarvė priemiestyje, griūvantis kultūros centras, pedagogų atlyginimai, jaunų gydytojų pritraukimas, švietimo kokybė kaimiškose teritorijose? Savaime suprantama, kad ne. Todėl ir kviečiu – „Su kaimyne – paprasčiau”.

 

Ačiū už pokalbį.

Kalbėjosi Lina ČESNULEVIČIENĖ