< Atgal
NUNIOKOTI KANDIDATĖS STENDAI

Straipsnis publikuotas portale www.15min.lt 2019-02-16

Konservatorių kandidatė į Klaipėdos rajono merus Rasa Petrauskienė Vasario 16-osios išvakarėse sužinojo apie du Gargžduose suplėšytus jos stendus. Kas tai padarė, politikė nežino, bet net neabejoja, kad tai susiję su kovą vyksiančiais savivaldos rinkimais. Žala dėl sugadintos reklamos, anot R.Petrauskienės, galėtų būti apie 800 eurų.

Apie sugadintą reklamą Gargžduose politikę, kaip ji pati sako, šeštadienio ryte informavo konservatorių rinkimų štabo Klaipėdos rajone vadovas Mindaugas Šunokas. „Vakar aštuntą valandą vakare dar matėm sveikus tuos plakatus, reiškia, nakties metu [juos sugadino]“, – pasakojo rajono savivaldybės tarybos narė R.Petrauskienė. 

Ji tikino negalinti įtarti, kas plakatus suplėšė, tačiau siejo šį įvykį su rinkimais, ir kreipėsi į policiją. „Chuliganizmas? Ne. Kodėl tada paprastų stendų neplėšo, o būtent mano, mano komandos ir tuos abudu? Čia tikslingai matosi, kad padaryta. Yra juk pilna ir kitų partijų stendų, ir žemai, kurie yra pasiekiami, ant tvorų. Gali eiti su markeriu ar kažkuo ir paišyti, jeigu norėtum, jeigu būtum chuliganas“, – dėstė R.Petrauskienė. Stendai, kaip ji pasakojo, yra aukštai. Norint ant jų pakabinti reklamą esą reikėjo specialaus keltuvo, tad ir tas asmuo ar asmenys, kurie reklamą suplėšė, turėjo pasirūpinti įrankiais. „Yra kameros. Pirmadienį žiūrėsim, pirmadienį galim prieiti, nes kamera savivaldybės“, – teigė R.Petrauskienė.

„Tie plakatai dabar neatlieka savo funkcijos. Sunku pasakyti, kokia žala. Mes bandėm skaičiuoti su štabo vadovu, apie 800 suskaičiuojam“, – kalbėjo savivaldybės tarybos narė.


Užklausus, ką dabar darys, gal bandys įrengti naujus stendus, R.Petrauskienė atsakė, kad reklama kainuoja pinigus, ir kadangi viskas įvyko ką tik, niekas nėra nuspręsta. „Dar neapsitarėm. Reikia pasitarti, ne viena aš čia spręsiu. Mes esam visas štabas, visa komanda, ir tie pinigai yra limituoti“, – dėstė politikė. Pirmadienį ji tikino dėl įvykio besikreipsianti į Klaipėdos rajono savivaldybės rinkimų komisiją, tačiau daug vilčių, kad ji ką nors išsiaiškins, teigė nededanti. R. Petrauskienė tikino, kad tai ne pirmas kartas, kada rinkiminiu laikotarpiu kyla problemų skleidžiant politinę reklamą – 2016 metais, kai vyko Seimo rinkimai, ji buvo apterliota. Tada, anot R.Petrauskienės, kaltininkų rasti nepavyko.