< Atgal
VIENYTI TAUTĄ

Straipsnis publikuotas „TS-LKD žiniose" 2019-01-15

„Padovanok dovaną vaikui karo zonoje“ – tokią akciją Klaipėdos rajono TS-LKD baigiantis metams įgyvendino remdama karo skriaudžiamą Ukrainą. Šiuo metu vardan žmonių vienijasi net valstybės vadovai ir skatina visus lietuvius aukoti gyvenantiems kare. Džiaugiuosi, kad vienybės jėgą mes irgi įrodėme – vaikams išsiuntėme Kalėdinį stebuklą – daugybę dėžių įvairiausių daiktų ir skanumynų.

Gerus darbus darantys politikai visada sulaukia skeptiškų reakcijų – ar tikrai tai nuoširdu ir, juolab, ar socialinės iniciatyvos nėra reklaminis triukas? Prisipažinsiu, ėmusis šios akcijos į tiesius žmonių (ypač oponentų) klausimus teko atsakyti ne kartą. Ir džiaugiuosi, kad jums, kolegoms, galiu atvirai ir nuoširdžiai pasakoti Klaipėdos rajono komandos patirtį renkant paramą karo skriaudžiamiems Ukrainos vaikams.

Dar rugsėjį mūsų partijos skyrius susitiko su Jonu Ohmanu – visuomenininku, filmų kūrėju ir organizacijos „Blue/Yellow“ įkūrėju. Šis žmogus savo labdaringa veikla ir karingu nusiteikimu veikti Ukrainos labui išties yra unikalus reiškinys mūsų visuomenėje. Visomis išgalėmis skleisdamas žinią apie karo padarinius Ukrainai, J. Ohmanas paskatino mane prisidėti prie labdaros organizavimo. Taigi kartu su partiečiais lapkritį paskelbėme akciją „Padovanok dovaną vaikui karo zonoje“.

Mūsų žinutė visuomenei buvo labai aiški – vaikams reikia ne finansinės paramos, bet daiktų, kurie kalėdiniu laikotarpiu vaikams taps tikrų tikriausiomis Kalėdų senelio dovanomis. Prašėme aukoti naujų žaislų, drabužių, batų, edukacinių priemonių, saldainių ir kitų naudingų daiktų. Džiaugiuosi, kad žmonės nestokojo gerumo ir supratingumo: nenešė padėvėtų daiktų, nuskalbtų vaikų drabužių. Daugelis prisipažino, kad ši akcija paskatino iš spintos ištraukti tuos vaikų drabužius, kurie jiems sparčiai augant taip ir lieka nedėvėti. Arba paaukoti žaislus, kurie močiučių numylėtiems anūkams tiesiog neįdomūs. Karo zonoje gyvenantys vaikai tokių „problemų“ neturi, tad neabejoju, kad visi žaislai bus mylimi ir naudojami. Aktyviai viešindami akciją galiausiai jaučiamės pakylėti. Negalėjusieji ar neturėjusieji daiktų, galėjo aukoti tiesiai į oficialią „Blue/Yellow“ nao sąskaitą ir parama bus panaudota jau bendrai organizacijos teikiamai paramai.

Dar prieš šventes supakavome pirmąsias dovanų dėžes ir perdavėme ukrainiečiui kariui Olegui Abramyčevui, kuris lėktuvu dovanas išskraidino į galutinius taškus: Luhansko kaimelius Lysichanską ir Popasiną. Ten gyvenantys vaikai patyrė nuostabą ir stebuklą, kai Kalėdų išvakarėse gavo fantastiškų dovanų. Ukrainiečių padėkomis dalinamės su visais rėmėjais: mokyklų ir darželių bendruomenėmis, pavienėmis šeimomis, žiniasklaida (kuri, beje, žinią apie akciją irgi priėmė ne kaip reklaminį triuką, o suprato jos gilesnę prasmę). Ačiū ir visiems partijos kolegoms, kurie prisidėjo net iš kitų savivaldybių.

Kai prieš akis vyksta karas ir mes esame kitoje barikadų pusėje, laimi vienybė. Šį kartą tai irgi įrodėme – neliko skirstymo į politikus ir apolitiškus, neliko noro pajausti politinės reklamos prieskonį. Kartu mes esame jėga ir tai – svarbiausia.